Photography

Počas odlivu vyzerá akosi nesprávne – ako opustená, industriálna kostra. Načo sú dobré tie stovky tenkých, diagonálnych rúrok vytiahnutých tak neprirodzene vysoko? Pôsobí to dojmom, akoby sa tam ktosi chcel ukryť. Čo najďalej od tej vlhkosti a prázdna. Tmavá kovová konštrukcia je obrastená mokrými morskými riasami – vyliezť hore rozhodne nebude také ľahké. Ťažko povedať, či je ráno, poludnie alebo večer, v tomto bezčasí je to úplne jedno. Aj tak tu nikde nikto nie je.

Pozvanie do Noikosféry #4, 2011