Photography

60 stupňov a nejaké drobné

Toto miesto nevyzerá na fotke asi nejako neobvykle. Proste nejaké zamrznuté pobrežie, zamračený deň. Neobvyklé je pre mňa. Je to – aspoň zatiaľ – najsevernejšie miesto, kde som kedy bol. Cestovať v zime po týchto severských štátoch nie je najlepší nápad. Slnko vychádzalo až po ôsmej a o tretej už bola zasa tma. Okolitá príroda je navyše väčšinou úplne skrytá pod všetkým tým snehom. A ešte k tomu všetko komplikuje mráz a vietor. Navrhol som ísť tam, lebo na mape to ukazovalo turistický spot – ateliér Alberta Engströma. Vôbec som netušil, kto to je, a aj dnes to tuším len matne. Celý ten výlet nebol ani tak o fotení. Ani som tam vlastne toho nejako extra veľa nezažil. Ale je to niečo, čo mi aj tak ostalo v pamäti. Ničím neobvyklé miesta, ako na tejto fotke.

Švédsko #2, 2010