Cudzincom na známom mieste
Netuším, čo je to za miesto. Proste kdesi v Berlíne – na Google Earth píšu, že sa to volá Oberbaumbrücke.
A ako som sa tam teda dostal? Výlet do Berlína s kolegami z roboty – ich záujmy sú zväčša nemecké bary, nemecké kluby... ja radšej len tak chodím pešo po cudzích miestach a pozerám vôkol. A ak ma čosi zaujme...
Nie je to nič výnimočné – proste obyčajné berlínske miesto – tisíc ľudí chodí cez ten podchod každý deň. Ale ja som tam bol iba raz a pravdepodobne poslednýkrát v živote, a tak nejak preto má tá foto pre mňa asi väčšiu hodnotu ako pre tých tisíc, čo to vidia každý deň, a pre ďalších tisíc, ktorí to naživo nikdy neuvidia.