Tenká žltá čiara
Na niektoré fotky vraj treba oko. Proste vidieť záber v bežnom svete okolo. Neviem, či sa to dá naučiť, ale – niekedy fotím „podľa pravidiel“. Stačí kontrastný motív, nejaký kompozičný prvok a – vraj to funguje a foto potom oku lahodí. To, že esíčka sú „najkrajší“ kompozičný prvok, som počul v podcaste Tips from the Top Floor. Vraj – keď odfotíš esíčko, nemôžeš nič pokaziť. Neviem, možno je to fakt pravda – lebo aj tento záber sa mi proste „páči“...
pozn.: Pre bežného diváka táto fotka možno nie je ničím výnimočná, ale pre mňa ostane navždy špeciálna. Boli to moje prvé zarobené peniaze za fotografiu – konkrétne prvých 36 centov vo fotobanke. V tom čase som už takmer nefotil a práve tento drobný predaj ma nakopol k tomu, aby som sa k foteniu znova vrátil.
Londýnske obdobie #26, 2007