Plážové domčeky tvoria ďalšiu výbornú fotokulisu. Aby to nebolo celé až tak úplne prázdne. Tu sa dobre fotí. Také jednoduché minimalistické umenie. Práve keď potrebuješ nejaký prvok do záberu, tak sa zjavia nejaké postavy so psami. Keby som mal psa – keď raz uvidí more – sú tieto pobrežné psy aj povahou iné? Myslím podobne ako ľudia. Mestskí verzus tí z vidieka na pobreží. Tí z centra túžia po pokoji ďaleko od všetkého, a naopak tých z malých miest fascinuje duch veľkomesta.
Ktovie, či to tak majú aj psy. Či tie, čo bývajú v strede veľkého mesta a stále počujú len autá a výťahy, snívajú o obrovskej kope piesku a nekonečne dlhých prechádzkach každý deň. A naopak títo plážoví chlpáči, čo poznajú len slaný mokrý vietor a smrad mŕtvej ryby, túžia po niečom väčšom. Mesto má istotne milión rôznych skrýš, pachov, zvukov, mačiek, ľudí aj psov...
Pozvanie do Noikosféry #10, 2011